Články - Pojištění vozidel

Zpět

Recenze: Jak rychle a levně havarijně pojistit vozidlo pro případ
povodně, záplavy a dalším živlům! Pojištění auta pro případ živlům,
vandalismu a odcizení za pouhých 160,- za měsíc!

Sjednejte si

 autopojištění online

12.6.2020 (02:30)

 

Českou republiku zasáhli začátkem Června 2020 bleskové lokální povodně a záplavy, které napáchali bezpochyby velmi vysoké škody nejen na nemovitém majetku, tedy zatopených a zničených domech, ale také na motorových vozidlech. Lidé se nás často ptají, jaké pojištění vozidla pro případ nejen povodní, ale například také jiným živlům, jako je krupobití či požár si mají sjednat.

 

Připravili jsme pro Vás proto přehled a také recenzi, jaké pojištění vozidla Vás v takovém případě chrání, jaké pojištění si tedy musíte sjednat a také si ukážeme, jak lze havarijní pojištění auta proti povodním sjednat rychle a levně online.

 

 

Chrání mě pro případ povodně mé povinné ručení nebo potřebuji speciální pojištění?

 

Povinné ručení Vás pro případ povodně určitě neochrání a je třeba si proti povodním sjednat speciální pojištění vozidla, respektive připojištění proti živlům. Povinné ručení jako takové nechrání vůbec Vaše vozidlo, ale Vás jako vlastníka, když způsobíte škodu někomu jinému (nedobrzdíte, odřete jiné auto, způsobíte nehodu, atd...). V takovém případě pojišťovna z povinného ručení zaplatí vzniklé škody třetím osobám.

 

 

Proti povodním nebo kroupám si sjednejte Havarijní pojištění nebo připojištění živlů

 

K tomu, aby Vám pojišťovna zaplatila Vaše poničené auto musíte mít sjednáno tzv. Havarijní neboli také KASKO pojištění. V rámci Havarijního pojištění pak je potřeba mít sjednáno riziko Živel nebo Živelní nebezpečí. U některých pojišťoven není nutné si hned sjednávat havarijní pojištění, ale je možné sjednat pouze připojištění živle k povinnému ručení.

 

 

Kolik stojí pojištění vozidla proti živlům (povodním, krupobití, atd...)

 

Cena za Havarijní pojištění se výrazně liší mezi různými pojišťovnami a také podle hodnoty vozidla. Nicméně pro většinu vozidel se bude jednat rámcově a jednotky stokorun měsíčně či dokonce pololetně. Například v našem modelovém případě jsme si spočítali pojištění proti živlům, ale také proti vandalismu, odcizení a střetu se zvěří za pouhých 242,- za měsíc se spoluúčastí 5%, min. 5000,-. (viz. tabulka níže)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mohu si pojištění sjednat okamžitě nebo je pro pojištění povodně nějaká čekací doba?

 

Čekací doba pro sjednání havarijního pojištění není. Můžete se tak pojistit ihned, pokud se obáváte, že Vás například o víkendu zasáhne povodeň. Důležité však je dodržet požadavky pojišťovny na případnou prohlídku vozidla. Při sjednání havarijního pojištění totiž pojišťovny běžně (ale ne vždy) vyžadují buď prohlídku vozidla v partnerském servise nebo například nafocení vozidla Vámi a zaslání fotek pojišťovně.

 

 

 

Online srovnání nabídek havarijního pojištění vozidla pro případ povodně či záplavy Vám umožní vybrat si nejlepší  a nejvýhodnější a to ihned, během 5 minut online!

 

Pokud nechcete riskovat, že se přižene povodeň dřív. než stihne zajít na pojišťovnu, pak doporučujeme využít některých online srovnávačů havarijního pojištění, jako je například ePojištění.cz, protože si zde můžete snadno a rychle porovnat nabídky více pojišťoven současně a během několika minut si plnohodnotné pojištění i sjednat.

 

Podívejte , jak může probíhat kalkulace vašeho pojištění. Zde je výstřižek modelace pro Škodu Octavii (rok 2014) na částku 250.000,-Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další zajímavé články na téma pojištění vozidel:

Sjednat autopojištění online

Sociální sítě:

© 2018 Pojištění-Přehledně.cz