Články - Pojištění vozidla

Zpět

Téma: Změna pojišťovny je snadná, když víte jak na to!

17.2.2020 (21:40)

Pro mnohé je představa změny stávající pojišťovny tak trochu alchymie a proto raději svoji pojišťovnu nemění dlouhé roky. U pojištění vozidel a majetku je to přitom - dá se říci - velká chyba. Na rozdíl totiž od (například) životního pojištění, kde se změna pojišťovny naopak příliš nedoporučuje, u pojištění vozidel a majetku je nutná revize ideálně každé 2-3 roky.

Důvod je jednoduchý. Hodnota pojištěného majetku každým rokem klesá, naopak roste Váš bezeškodní bonus a šance, že po 2-3 letech najdete levnější pojištění se stejným či lepším krytím, je více než pravděpodobná.

Bohužel pro řadu lidí je představa změny pojišťovny natolik stresující, že raději "pár korun" oželí a zůstanou u té původní. Co naplat, že mnohdy těch pár korun jsou i tisícovky měsíčně. Ostatně se sami podívejte, jak výrazné cenové rozdíly mezi cenami jednotlivých pojišťoven jsou a jak výrazné cenové rozdíly způsobuje pouhá změna věku a výše bonusu u pojistníka.

Formulář pro ověření výročí povinného ručení

Změna pojišťovny snadno a jednoduše!

Pro změnu pojišťovny stačí včas podat výpověď své stávající pojišťovně. Drobný problém je v tom, že ze pojišťovny zpravidla umožňují výpověď pouze jednou ročně, a to k tzv. výročí pojistné smlouvy. (Více o možnostech výpovědi pojištění čtěte zde)

 

"Pokud chcete změnit pojišťovnu, musíte znát výročí své pojistné smlouvy"

 

Když znáte výročí pojistné smlouvy, tak musíte ještě pamatovat na důležitou věc. A to sice, že ze zákona musíte výpověď pojistné smlouvy doručit pojišťovně nejpozději 6 týdnů, před zmíněným datem výročí. Pokud se s doručením výpovědi zpozdíte a doručíte ho méně než 6 týdnů před výročím, zcela jistě Vám ho pojišťovna již neuzná. To pro Vás bude znamenat, že u stávající pojišťovny musíte zůstat opět minimálně další rok.

 

"Výpověď pojištění musíte pojišťovně doručit nejpozději 6 týdnů před datem výročí"

 

Takže si pamatujte. Za prvé zjistit datum výročí, a za druhé podat včas (ideálně tak 2-3 měsíce předem), abyste výpověď doručili nejpozději 6 týdnů před daným výročím pojišťovně.

 

"Ověřte si výročí povinného ručení a zároveň připomenutí včasné výpovědi"

 

Pro naše čtenáře jsme připravili praktickou aplikaci, ve které si můžete ověřit výročí svého stávajícího pojištění (povinného ručení pro motorová vozidla). Ověřené výročí Vám zašleme na e-mail, společně s informací o termínu pro podání výpovědi.

 

"Připomeneme Vám včas datum, kdy můžete podat výpověď"

 

Podle ověřeného data výročí pojistné smlouvy Vám následně automaticky včas na Váš e-mail připomeneme, že je čas si pojištění zkontorlovat a případně do kdy je nutné vypovědět stávající.

Formulář pro ověření výročí povinného ručení

 

 

 

 

 

V tomto formuláři stačí, když si zadáte SPZ Vašeho vozidla

a Vaši e-mailovou adresu.

 

Co bude následovat?

 

  1. Ověříme Vám výročí Vašeho stávajícího pojištění dle SPZ
  2. Datum výročí Vám pošleme ověřené na e-mail
  3. Přijde Vám upozornění na výročí e-mailem. 2-3 týdny před termínem výpovědi Vám přijde na Váš e-mail jednoduše upozornění, že je nejvyšší čas na změnu pojištění. Díky tomu na včasnou výpověď už nezapomenete.
  4. V on-line kalkulačce si porovnáte aktuální ceny povinného ručení ostatních pojišťoven
  5. Stačí si vytisknout vzor výpovědi, který Vám zašleme spolu s upozorněním výročí, tedy pokud najdete lepší pojištění za lepší cenu.
  6. Nové levnější pojištění si sjednáte on-line za pár minut, bez papírování a bez nutnosti návštěvy pojišťovny

 

Žijme v 21.století, přináší nám spoustu jednoduchých řešení...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Formulář pro ověření výročí povinného ručení

Sjednat autopojištění online

Sociální sítě:

© 2018 Pojištění-Přehledně.cz