Články - Pojistka na blbost

Zpět

Obyčejné venčení psa vyjde jeho majitele pěkně draho! 70.000,- korun
ho totiž bude stát uštvaný jelen! Aneb, co to má společného s pojištěním?

Sjednejte si

pojistku na blbost

03.2.2020 (01:50)

 

 

Již v Listopadu minulého roku Krkonošský národní park (KRNAP) zveřejnil informaci o statném uhynulém jelenovi, kterého řidiči našli ležet na silnici nad "Studeným kolenem" pod Špindlerovým mlýnem. Ihned po příjezdu správců parku a policie, bylo vyloučeno, že by zvíře bylo sraženo autem, nýbrž zemřelo na následky pádu do silnice z vysoké opěrné zdi.

 

Následně se podařilo s pomocí svědků zjistit, že jelen byl naháněn volně pobíhajícím psem rasy Husky. Bohužel se Policii v místě již nepodařilo psa ani jeho majitele vypátrat. Pokud se však policii podaří majitele psa vypátrat, pak se mu toto venčení pěkně prodraží. Vzniklou škodu na uhynulém zvířeti by totiž v případě prokázání, že skutečně jeho pes jelena naháněl, musel uhradit majitel psa.

 

 

 

Pojištění odpovědnosti za škodu by pro chovatele zvířat, ať již psů, koní a dalších, mělo být samozřejmostí!

 

Občas si to lidé vůbec ani neuvědomují, ale pokud vlastníte nějaké zvíře, pak jste za něj plně odpovědní. Jakoukoliv škodu, kterou toto zvíře způsobí, tak musíte coby jeho majitel poškozenému uhradit.

 

Bohužel mnoho lidí, přestože si jsou tohoto rizika vědomi, tak se naivně domnívají, že zrovna jejich pes je vycvičený a nic podobného se mu stát nemůže. Pravdou však je, u zvířete nikdy nevíte, čeho se může dopustit.

 

Zvíře může být vyprovokováno například dítětem, může se leknout, může se zranit a v sebeobraně někoho kousne. Pořád za něj však nesete plnou odpovědnost, která jak ukazuje krkonošský případ s uhynulým jelenem, může být mnohem dražší než by nás vůbec napadlo.

 

Pojištění odpovědnosti za škodu se dnes již běžně (ovšem pozor! ne vždy!) vztahuje i na chov domácích zvířat. Pokud má takové "pojištění blbosti" majitel zvířete sjednáno, nemusí se bát. Pojišťovna za něj škodu na uhynulém jelenovi zaplatí.

 

 

 

"Pes se může leknout nebo jej může například dítě
vyprovokovat. Pořád za něj však odpovídáte vy"

 

 

 

 

Zdroj: https://www.krnap.cz/aktuality/tz-pes-ustval-jelena-sve-psy-musite-mit-pod-kontrolou-/

 

Pojistku na blbost

zde sjednáte

on-line

cenu si spočítáte on-line během 10-ti minut

a navíc Vám porovnáme různé pojišťovny

Sjednat autopojištění online

Sociální sítě:

© 2018 Pojištění-Přehledně.cz