Články - Pojištění odpovědnosti za škodu

Zpět

Recenze: Pojištění nejen občanské odpovědnosti za škodu pro lidi
od pojišťovny Direct nabídne i krytí škod na pronajatých věcech či bytě!

Sjednejte si Direct

pojištění odpovědnosti

09.7.2019 (01:30)

 

Vybíráte si pojištění odpovědnosti pro sebe a pro svou rodinu? Pak Vás bude bezpochyby zajímat naše recenze pojištění odpovědnosti za škodu od pojišťovny Direct, která pojištění odpovědnosti nabízí hned v několika variantách a to jak pro "běžné občany" - tedy občanskou odpovědnost, tak také odpovědnost pro živnostníky (osvč) a také pro podnikatele, respektive firmy.

 

My se však v naší recenzi zaměříme na pojištění odpovědnosti pro "lidi" tedy pro klienty z řad běžných domácností. A věřte, že pojištění od Directu Vás bude opravdu hodně zajímat!

 

 

 

Základní nastavení produktu pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě, alias pojistka na blbost Direct

 

Pojistka na blbost, jak se lidově přezdívá tomuto typu pojištění již v základním nastavení u Directu obsahuje jak pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě, tak pojištění odpovědnosti z vlastnictví nemovitosti (té ve které právě bydlíte).Pokud se v jednotlivých typech pojištěních příliš nevyznáte, pak je to velká výhoda pro Vás, protože máte větší jistotu - respektive dostanete v pojištění "více muziky".

 

Sjednané pojištění se vztahuje navíc na všechny členy, žijící ve stejné domácnosti bez ohledu na to zda jste či nejste v přímém příbuzenském vztahu.

 

 

Dle svých potřeb si následně můžete zcela libovolně sjednat připojištění, které Vaše pojištění odpovědnosti rozšíří o:

 

  • Škody způsobené na drobné elektronice
  • Škody způsobené na smluvně zapůjčených či pronajatých věcech (pronájem)
  • Škody způsobené vlastnictvím všech Vašich nemovitostí
  • Škody způsobené domácím či hospodářským zvířetem (s výjimkou jedovatých, exotických a dravých zvířat)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolik stojí pojištění odpovědnosti za škodu u Direct Pojišťovny? Stačí Vám 67,- korun měsíčně pro celou rodinu!

 

Základní pojištění s nejnižším limitem na 3.000.000,- korun Vás vyjde pouze na 800,- korun ročně pro celou Vaši rodinu. Připojištění odpovědnosti za chov zvířete Vás vyjde plus na 320,- v základním limitu ročně. Pojištění pronajatých věcí na 240,- korun ročně. Odpovědnost za všechny Vaše nemovitosti Vás také vyjde pouze na 240,- ročně a připojištění škod na drobné elektronice pak plus 382,- korun ročně.

 

 

 

Jaký limit si u pojistky na blbost u Directu mohu zvolit a jaká je spoluúčast?

 

Limit si vyberte zcela dle svého uvážení v rozmezí od 3.000.000,- korun až do 25.000.000,- korun. Co se týká spoluúčasti, pak u pojištění odpovědnosti  Direct je pojištění zcela bez spoluúčasti.

 

 

 

Platí pojištění odpovědnosti pouze v České republice nebo mě chrání třeba i na dovolené?

 

Pojištění odpovědnosti za škodu Direct platí vždy  v rámci celé Evropy a chrání Vás tedy i na Vaší dovolené. Pokud si tedy budete sjednávat cestovní pojištění, pak můžete ušetřit tím, že si nemusíte již odpovědnost připojišťovat, nebo alespoň ne na takovou vysokou částku.

 

 

 

Ochrání mě pojištění odpovědnosti Direct například když způsobím škodu svému zaměstnavateli?

 

Ne, pojištění občanské odpovědnosti a odpovědnosti z držby nemovitosti nechrání škody, které způsobíte v souvislosti s výkonem svého zaměstnání či povolání. Jednoduše řečeno - když budete zrovna v práci, pak Vás toto pojištění nechrání.

 

 

 

Vztahuje se pojištění odpovědnosti i na situace, kdy třeba v zimě na lyžích srazím jiného lyžaře?

 

Ano, pokud tedy půjde o čistě amatérské lyžování a ne o nějaké organizované závody. Rekreační sporty jsou jednou z nejčastějších situací, kdy se pojištění odpovědnosti hodí, protože při sportech vznikají často vysoké a vážné škody především na zdraví a ani sebelepší lyžař či bruslař nezajistí, že  se s někým nesrazí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stručně Vám pojmy objasníme:

 V rámci odpovědnosti v běžném občanském životě "Odpovědnost ze života" jak má na svém webu pojišťovna uvedeno se jedná o škody, které způsobíte například svou nepozorností či nedbalostí v běžném životě - usnete s cigaretou a vyhoří i sousedé, na kole srazíte chodce, zapomenete vypnout vanu a vytopíte sousedy, děti rozbijí okno sousedům, v obchodě rozbijete televizi nebo lahev drahého alkoholu... prostě když máte "den blbec" a uděláte něco, co byste museli zaplatit ze svého jako náhradu škody.

 

Naopak odpovědnost z vlastnictví nemovitosti se vztahuje na škody, které jste sice přímo nezpůsobil/a Vy, ale příčinou škody bylo zanedbání Vaší povinnosti spojené s vlastnictvím nemovitosti. Například v zimě neposolíte svůj chodník a někdo si na něm zlomí nohu nebo ze střechy Vašeho domu spadne na pošťáka kus ledu. Případně suchá větev Vašeho stromu spadne sousedovi na auto nebo praskne potrubí podlahového vytápění a vytopí sousedy pod Vámi. To a mnoho dalšího jsou škody z držby nemovitosti

 

 

 

 

 

 

Odkaz: Sjednejte si pojištění direct on-line a chraňte sebe i svou rodinu před nečekanými událostmi

 

 

 

 

 

 

Sjednat autopojištění online

Sociální sítě:

© 2018 Pojištění-Přehledně.cz