Povinné ručení

Havarijní pojištění

Sjednat pojištění vozidla online

Články

Recenze

Jak zjistím svůj Bonus/Malus online? Spočítejte si jej hned nyní.


Systém Bonus/Malus se používá u pojištění vozidel a jeho cílem je sledovat nehodovost majitelů vozidel v silničním provozu... Čtěte více...

16.

KVĚ

Nejlevnější

povinné ručení

3 minuty a porovnání všech pojišťoven máte jako na dlani...

REKLAMA

Autem na dovolenou? Sleva 25% na asistenční služby Auto Care již od 352,-Kč

Europ Assitance vznikla již v roce 1963 ve Francii a během posledních 50 let se stala celosvětovou skupinou s více než 300 miliony klientů. V České republice působí od roku 2001... Čtěte více...

26.

ČER

Recenze: Cestovní pojištění AXA s exkluzivní 50% slevou!


Zvažujete, jaké cestovní pojištění na svou dovolenou si sjednáte? Které je dobré a přitom levné? Právě pro Vás je tato recenze o cestovním pojištění AXA s 50% slevou!... Čtěte více...

3.

ÚNO

REKLAMA

Chystáte se koupit své první auto? Co byste měli vědět o pojištění auta dřív, než si ho koupíte!

Datum: 27.6.2018; 01:30

 

Koupě nového auta je velký okamžik a o to větší, pokud kupujete své vůbec první auto! Velmi si dáváte záležet na tom, jak auto vypadá, kolik má najeto a v jakém je stavu. Ještě před koupí auta je však dobré přemýšlet o krok napřed, protože pak můžete být spíše sluhou svého auta nežli auto sluhou Vaším. V následujícím článku se zaměříme na první věc, kterou budete muset řešit ihned po zakoupení auta, mnohdy dokonce ještě před jeho samotnou koupí! Pojištění, neboli povinné ručení.

Možná si říkáte, že to teď není důležité, ale věřte, že toho následně můžete litovat. Tedy, pokud nemáte tučně nabyté bankovní konto...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozdíl mezi cenou je u mladých lidí až desetinásobný! Vybírejte pečlivě pojišťovnu.

 

Věk je vůbec jedním z hlavních faktorů, které ovlivňují cenu pojištění. Statisticky jsou mladí řidiči pro pojišťovny výrazně větším rizikem a proto většina pojišťoven má pro lidi do 30-ti poměrně vysoké přirážky k ceně pojištění. A že tyto přirážky mohou být skutečně výrazné ilustruje následující příklad, kdy si pojistník ve věku do 25 let, pořídí vozidlo BMW s objemem motoru 1,6 ccm. Nejlevnější pojišťovna nabízí povinné ručení za 3.300,-Kč/rok, zatímco nejdražší pojišťovna za 10.600,-Kč/rok. Výjimečné nejsou ani desetinásobné rozdíly v ceně!

 

 

Nejlevnější pojištění pro mladé do 30 let najdete u pojišťoven:

- Česká Podnikatelská Pojišťovna, a.s.

- Kooperativa pojišťovna, a.s.

- Direct pojišťovna, a.s.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Povinné ručení musíte mít sjednáno již ve chvíli, kdy s vozidlem chcete odjet o prodávajícího!

 

Ze zákona nesmíte jezdit s vozidlem, které nemá sjednáno povinné ručení. Pokud si tedy kupujete například vozidlo na inzerát nebo z bazaru, musíte si pojištění sjednat ještě předtím, než s ním od původního majitele odjedete. Navíc při přehlášení vozidla, které bude následovat hned po jeho zakoupení musíte prokázat, že už máte vozidlo pojištěno.

 

Pokud má stávající majitel ještě vozidlo pojištěno na sebe, můžete s ním odjet bez ohledu na to, že je pojištění sjednáno na někoho jiného. To je však možné pouze do chvíle, než právě vozidlo půjdete přehlásit na sebe.

 

Pokud vozidlo kupujete z bazaru, pak standardně bazary nabízejí sjednání pojištění na místě, během zakoupení. V takovém případě však můžete narazit na to, že daný autobazar spolupracuje jen s jednou pojišťovnou a ta pro Vás právě bude velmi nevýhodná, drahá. Buď tedy můžete pojištění sjednat sami ještě před tím než vozidlo v autobazaru vyzvednete nebo si pojištění sjednat na místě, abyste s autem mohli odjet a co nejdříve si poté porovnat nabídky a uzavřené pojištění vypovědět. Ze zákona totiž můžete sjednané pojištění vypovědět do 2 měsíců od jeho sjednání a to bez udání důvodu. Zaplacené pojistné Vám přitom původní pojišťovna vrátí zpět v poměrné části.

 

 

„Porovnejte si cenu pojištění v on-line srovnávači!

Je to rychlejší, pohodlnější a výhodnější“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čím silnější vozidlo, tím dražší pojištění!

 

Pokud se rozhodujete, jak silné vozidlo koupíte, pak mějte na paměti, že kromě věku hraje výraznou roli v ceně pojištění také výkon a objem motoru vozidla. Pokud si pořídíte v 25 letech vozidlo o objemu 2.0 bude pojištění několika násobně dražší než třeba vozidlo o objemu 1.4 - to stejné platí také o výkonu vozidla běžně s výkonem nad 55 kW výrazně roste cena pojištění.

 

 

„Silnější vozidlo je sice rychlejší, ale

výrazně Vám prodraží pojištění o několik tisíc ročně!“

 

 

 

Zvažte, zda vozidlo nepojistit třeba na rodiče

 

Běžné u mladých lidí je také to, že vozidlo pojistí například na rodiče. Rozdíl v pojistném mezi 22-letým synem a 50-tiletým otcem bude zcela jistě v řádu několika tisíc korun ročně. Vůbec přitom nevadí, že syn je majitel vozidla a otec pojistník. Případně nezaplacené pojistné však bude Česká Kancelář Pojistitelů vymáhat po vlastníkovi/provozovateli vozidla.

 

Některé pojišťovny sice do ceny promítají také věk vlastníka, ale i tak bude pojištění pro Vás výrazně levnější. hlavní nevýhodou takového řešení je, že si syn nevyjezdí vlastní bonus. ten se totiž bude přičítat pojistníkovi - tedy otci.

 

 

„Pokud je pro Vás pojištění příliš drahé,

může jej pojistit například rodič. Díky tomu ušetříte i několik

tisíc na pojištění ročně“

 

 

 

Články, které Vás jako nového majitele vozidla budou zajímat:

 

/ Rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním? Přečíst článek

/ Co je to Bonus/Malus a jak funguje? Přečíst článek

/ Sankce za nepojištění vozidla! Přečíst článek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náš tip!

Nesjednávejte si pojištění přímo na pobočce pojišťovny a pokud už ano, snažte se obejít více poboček. U mladých lidí jsou rozdíly v ceně skutečně obrovské a pravděpodobnost, že sežene pojištění o několik tisíc ročně levnější je velmi velká!

 

Ideální variantu doporučujeme využít on-line srovnávače (např. největší v ČR ePojisteni.cz), díky kterému si snadno během pár minut porovnáte všechny pojišťovny a případně budete vědět, do které pojišťovny si již na pobočku zajít. Cena na pobočce bude možná o něco vyšší než online, ale přibližně by měla odpovídat.

Porovnejte si cenu pojištění on-line

Na jednom místě zjistíte za pár minut cenu napříč všemi pojišťovnami.

 

- - - POROVNEJ TO HNED - - -

REKLAMA

Porovnejte si cenu pojištění on-line

Na jednom místě zjistíte za pár minut cenu napříč všemi pojišťovnami.

 

- - - POROVNEJ TO HNED - - -

REKLAMA

Nejnovější články:

Kontakt

Pojištění-Přehledně.cz

IČO:           00971944

WEB:          www.pojisteni-prehledne.cz

E-MAIL:     info@pojisteni-prehledne.cz

TELEFON: 776 869 306

„Cítit se v bezpečí a být v bezpečí je obrovský rozdíl“

Sociální sítě

Naši partneři:

Snow.cz